עמית עשת מארח את שיא שרייבר פודקאסט כסף והשקעות

תוכלו להאזין לפודקאסט גם בשרותים הבאים

אייטיונס
ספוטיפיי
יוטיוב
RSS

הפודקאסט כסף והשקעות עם עמית עשת

44. שגיא שרייבר – שלושת הצעדים להגדלת הכנסות ופריצת חסמים

שגיא הוא מעצב ויזם. יש לו כיום עסק שמעסיק עובדים בכל רחבי העולם, ויותר מ-5 מקורות הכנסה.
אנחנו מכירים שנים רבות, הוא לקוח שלי ואני לקוח שלו.
בפרק הוא שיתף על המעבר משכיר לעצמאי, ליצירתיות שהביאה אותו למקום בו הוא נמצא היום.

זה ממש לא מובן מאליו שמעצב UI/UX, אמן, הופך לבעל עסק.
הוא שיתף בעקרונות ה Personal Transformation בהם הוא מאמין, והציע 20% הנחה בבניית אתר
למי שיפנה דרך הקישור כאן למטה. את האתר שלי שגיא והצוות עיצבו והקימו.
לשגיא יש סיפורים מעוררי השראה איך פגש את 2 המנטורים האמריקאיים שכל כך העריך, ואפילו התארח אצלם בפודקאסטים.
לדעתו כל אחד יכול להגדיל הכנסות, כל אחד יכול לבנות עוד ערוצי הכנסה,
הכל תלוי בנחישות, ברצון האמיתי, הנכונות לעשות ויישום המודל עליו דיבר בפרק.

בין הנושאים עליהם דיברנו:

• איזה ערך יש לך לתת לעולם?
• מודל 3 הצעדים להתפתחות אישית
• מה כל אחד חייב לעצמו כדי להתקדם
• מי יכול להגדיל הכנסות ומה התנאים לכך?
• מה חשוב לזכור כשצומחים כלכלית ועסקית?
• עד כמה חשוב לאזן בין בית, משפחה ועבודה?
• 3 טיפים להצלחה


מי שרוצה לקבל הצעת מחיר עבור אתר לעסק שלו ב-20% הנחה
להשאיר פרטים בלחיצה כאן
מחירי עיצוב ובניית אתרים לפני הנחה מתחילים ב-10,000 ₪,
תוקף ההצעה עד 31/8/2020

קהילת כסף והשקעות בפייסבוק: https://bit.ly/3GGBT2c

ערוץ היוטיוב של עמית בו סרטונים רבים בעולם הכסף וההשקעות: https://bit.ly/2Kt99Ci

*** כל הנאמר בפרק הוא למטרות לימודיות בלבד ואינו מהווה המלצות השקעה. כל השוקל להשקיע חייב להתייעץ עם יועץ מוסמך. אינני יועץ השקעות או יועץ פנסיוני מוסמך והפרק נועד להסבר בלבד.

תמלול הפרק:

עמית:    שלום לכולם, זה עמית, ברוכים הבאים לפרק נוסף בפודקאסט "כסף והשקעות", תודה לכל התגובות שאני מקבל, ההצעות למרואיינים, הצעות לשיפור, סתם לתודות, זה תמיד כיף לשמוע. היום הפרק שלנו הוא יותר על כסף והשראה, הרי שם הפודקאסט זה "כסף והשקעות", היום יהיה פחות השקעות, יותר על כסף והשראה, והאורח שלנו הוא שגיא שרייבר, שגיא שלום.

שגיא:    שלום שלום, מה העניינים?

עמית:    מעולה, שגיא הוא מעצב ויזם, הוא מנכ"ל של סטודיו בשם קונטרסט, אשר עוסק בעיצוב חווית משתמש לסטארט-אפים ועיצוב ובניית אתרים לעסקים, לשגיא יש סיפור מאוד מיוחד ואנחנו נרחיב עליו ואנחנו מכירים הרבה מאוד שנים, יש לנו גם יחסי דואליות מה שנקרא, הוא לקוח שלי ואני לקוח שלו, לפני כמה שבועות אני ביקשתי והצעתי לכם להיכנס לאתר החדש שלי www.2success.biz ולהגיד לי מה דעתכם וקיבלתי מלא תשבחות, אז שגיא הוא זה שבעצם, עם הצוות שלו, בנו לי את האתר, ושגיא משלב עולמות כמו שאני אוהב והכי חשוב לי בפרק הזה, זה שהוא יראה לנו, לכולנו, גם השראה של מוטיבציה, גם על טרנספורמיישן וגם על איך אפשר לייצר עוד מקורות הכנסה, אנחנו עכשיו סוף יוני מקליטים, 2020, לא יודע מתי תקשיבו, קורונה, לא קורונה, אבל כולם מבינים שעוד מקורות הכנסה זה חשוב, ושגיא עושה כזה לעצמו ולאחרים. ושגיא, היית תקופה יחסית קצרה בחייך התעסוקתיים שכיר, מה היה שם שהחלטת לצאת לעצמאות?

שגיא:    אני חושב שמראש, שאני התחלתי במקצוע, אני החלטתי להיות עצמאי, אז כאשר התקבלה, בעצם קיבלתי את ההזדמנות להיות שכיר, בפעם הראשונה זה היה כמעצב לפני 10 שנים בערך, ל-fiverr.com, וקיבלתי את ההצעה להיות המעצב הראשון בצוות שלהם, של fiverr.com, ממש של האתר, ולא אומרים לא לדבר כזה, אז לקחתי את זה אז, אבל אחרי זה עזבתי והצטרפתי לכמה חבר'ה והקמנו סטארט-אפ משלנו ולאחר מכן הסטארט-אפ הזה נקנה ע"י חברה בשם similar web, אני לא יודע אם החבר'ה פה בתכנית מכירים או לא מכירים, אבל כאילו זה גם סטארט-אפ ישראלי מאוד מוצלח, בזמנו היינו 50 איש, אחרי שנתיים וחצי שם בסטארט-אפ היינו כבר 350 איש, ואני ניהלתי את כל אופרציית העיצוב בחברה, ומבחינתי זה לא היה ממש להיות שכיר, זה היה, אתה יודע, גם זה היה סוג של, כלומר יש לי שם אופציות, אחרי הקנייה הוכל, אז בסופו של דבר לא הרגשתי אף פעם באמת שכיר שם, אבל כן נהניתי בהחלט, מן הסתם, אתה יודע, מזה שיש משכורת קבועה שנכנסת כל חודש והכל.

עמית:    אז אני רוצה שקצת תלמד את כל המאזינים את החשיבות מה בכלל UI/UX, אתה בעצם מעצב חווית משתמש או, סליחה אם אני אומר מילים לא מדויקות, אבל אני חושב שלא כולנו, עוד פעם, במאזינים יש שכירים, יש עצמאים, יש שכירים שרוצים לפתוח עסק, יש לנו את הכול, אז תסביר לנו קצת למה זה חשוב או מה זה בכלל.

שגיא:    מה זה בכלל כאילו המקצוע שלי אתה אומר.

עמית:    מה זה UI/UX, יופי, כל אחד נכנס, עושה אנטר ויופי, כאיל עובד, לא עובד, אומר מכוער, לא מכוער, אבל קצת את ה-, עוד פעם, הפרק הזה הוא הרבה מאוד השראה וכלים פרקטיים, אני לא אוהב תיאוריות גדולות כמו שאתה יודע, אז בוא נצלול למה זה בעצם ונמשיך משם.

שגיא:    סבבה, אין בעיה, ואני אגיד שוב פעם ש-, אני חושב שזה מתקשר למה שאתה עושה פה בתכנית, בכלל בפרק הזה שאנחנו רוצים לדבר עליו זה, כלומר תמיד הייתי מעצב, מעצב חווית משתמש, התחלתי בתור מעצב אתרים, את זה אני חושב שכולם יכולים להבין, בזמנו האייפון רק יצא, כשאני התחלתי האייפון הראשון יצא, ב-2007, וב-2010 נכנסתי והתחלתי לעבוד עם סטארט-אפים בעצם, כלומר התחלתי כבר לעבוד עם חברות מוצר על כל מיני דברים שהם אפליקציות מובייל, אפליקציות web, אז פתאום כל התחום הזה של עיצוב חווית משתמש התחיל להתפתח ולפרוח, ובזמנו הייתי עוד בשנקר, כלומר למדתי, התחלתי לעבוד שנה לפני שנקר, עבדתי תוך כדי שנקר, מבחינתי חצי מהעבודה, חצי מהזמן השקעתי בעבודה וחצי מהזמן בשנקר, כמה שה נשמע מצחיק, כי שנקר זה full time לגמרי, וגם עבודה בתור עצמאי, אבל הייתי עושה פגישות עם לקוחות בבית קפה ליד שנקר והייתי בהפסקות, שכולם היו יושבים למטה על בירה וג'ויינטים, אני הייתי למעלה בכיתה עם המחשב פתוח ועובד, וככה בניתי בעצם את העסק שלי ואת הפה לאוזן בהתחלה, שנכנסתי לעיצוב מוצר התחלתי להבין באמת לעומק מה זה חווית משתמש, כי הרי לא הבנתי את זה שעבדתי על אתרים, למדתי לאפיין אתרים, למדתי לשאול את השאלות הנכונות, אבל ברגע שאתה נכנס לאפליקציות, אז זה ממש נהיה מסובך, כלומר כולנו יכולים להסכים שפייסבוק זה חוויית משתמש הרבה יותר מורכבת מהאתר שלך נגיד, של עמית עשת, נכון? יש שם המון תפריטים וסוגי יוזרים וכשאתה פותח שם הרשאות אז יש לך את ה-setting שלך, כלומר יש פה ליין שלם של אינסוף מסכים ואינסוף קטגוריות ואירועים וקבוצות ודפים עסקיים ופרסומות, כלומר זה אפליקציה פסיכית, כלומר לפייסבוק נכון להיום, אני לא יודע בדיוק כמה, אבל יש אלפי מעצבים בחברה, והאתר הוא בעצם גם מוצר דיגיטלי לכל דבר, הוא סוג של אפליקציה אבל במושג הכי פשוט שלו, בסטודיו שלנו, נכון להיום, אנחנו עושים גם וגם, אבל הרקע שלי ב-10 שנים אחרונות הוא בעיקר באפליקציות מורכבות, באפליקציות שהן web-ית או מובייל, שהן אפליקציות מורכבות, לכן, אתה יודע, אומרים UI/UX, UI זה ה-user interface ו-UX זה user experience, ומעצבים כמוני הם אלה שעושים גם וגם בעצם, יש מעצבים שהם יותר מתמחים או יותר מאפיינים שהם מתמחים ב-research ואז זה רק UX, אז קוראים לזה UX researchers, בארץ קוראים לזה מאפיינים, מילה שאנחנו המצאנו, ויש מעצבי UI, שאני לא מכיר דבר כזה כל כך באמת מעצב או מעצבת UI שהם לא מתעסקים ב-UX, כי בסופו של דבר זה הממשק שאנחנו רואים ומתעסקים איתו. אני תמיד גדלתי כמה שנקרא full stack, שזה בעצם אני עושה את הכול מהכול, אז למדתי גם לאפיין וגם לעצב בחברות בהן עבדתי, גם בסטארט-אפים שלי גם ב-similar web גם ב-fiverr עשיתי הכול כמה שנקרא product designer שזה גם וגם. זהו.

עמית:    אז אני רוצה להמשיך רגע מפה, שחלק הבנתי, חלק לא, וזה בסדר, אתה מעצב מה שאני קורא לזה אומן, אחד שיש לו הבנה וויז'ואל, לא, היה לנו גם הרבה שיחות שאנחנו מכירים, אבל הפכת להיות בעל עסק, עכשיו בעל עסק פתאום צריך להתעסק עם חשבוניות, עם הצעות מחיר, עם גבייה, עם טלפונים, עם לקוחות, המון המון מסביב והוא לא רק,

שגיא:    cash flow,

עמית:    כן, לא רק כסף, אני אומר גם הכסף זה כאילו במירכאות קל, במירכאות, אבל יש המון התעסקות מסביב, ואני יודע שהרבה אנשים חוששים לעשות את הצעד הזה של לפתוח עוסק פטור או עוסק מורשה, כי איך הם יסתדרו. היית שמח אם היית מוכן קצת לשתף אותנו בקשיים, בדרך, עוד נרחיב מה אתה עושה היום, אבל אני אומר בהתחלה כזה איך הפכת בעצם מאומן של עיצוב להיות בעל עסק, אתה גם מעסיק אנשים ואנחנו נרחיב על זה בהמשך, אבל כל הסיפור הזה של המעבר, של הדרך הזאת, הוא לא טריוויאלי, אז איך עשית את זה?

שגיא:    כן, האמת היא אני יכול לדבר, אפשר לקחת את זה אחורה לזמנים שפתחתי את הבלוג הראשון ב-2011, בדיוק איך שהתחלתי את דרכי עם מוצרים דיגיטליים ועולם חווית המשתמש ופשוט פתחתי בלוג, וזה לא היה בשביל כסף, אבל זה היה בהחלט מהלך שהוא, שידעתי שאם הוא יצליח הוא יביא כסף, וזה עוד side project, ועד היום אני מעודד אנשים לפתוח side projects, גם לייצר תוכן וגם לבנות את עצמם בתעשייה שבה הם נמצאים. אני יכול לדבר על זה ואני יכול לדבר גם על השלב היותר מאוחר שה-side projects שלי, הבלוגים שהיו לי, כבר היו לי שניים בזמן similar web, והבלוג הבינלאומי שלי תפס ובגללו עזבנו את העבודה ב-similar web ועזבתי כביכול את עולם ההייטק ועבודה כשכיר עם משכורת בטוחה בשביל לעבוד על הדברים שלי, אני אגיד איך זה הכול מתקשר, כי יש משהו שאני מאוד מאמין בו, אני מאמין שלא משנה במה אתם עובדים, הערך שלכם בעולם זה מה שאחרי זה יביא לכם את הכסף, כלומר בסופו של דבר אנחנו בתור בני אדם רוצים להיות פרודוקטיביים, רוצים לדעת שיש לנו ערך, שהעולם צריך אותנו, והעולם הקפיטליסטי שבו אנחנו חיים, כלומר הוא מונע ע"י כסף, לכן העולם, ברגע שיש לכם ערך בו, ימחא לכם כפיים ויקבל אתכם, איך? עם כסף, עם ההעברה הזאתי של יד נותנת כסף, קח את הכסף תביא לי את מה שאני רואה כערך אצלך, והמטרה שלנו בתור בני אדם זה למצוא את הערך שלנו, ולמצוא אותו במובן הכי גדול של ה-, כלומר באופן הכי גדול שאנחנו יכולים, למה? כי זה לא רק עניין של כסף, זה גם עניין של לדעת שיש לנו ערך, וערך אפשר להשיג בהרבה מובנים, אפשר גם להתנדב מן הסתם, ואז זה לא בהכרח קשור לכסף, אבל אני מאמין שאיכשהו הכול קשור, אפשר להתחיל להיכנס פה לדברים גם,

עמית:    אבל לפני שאתה נכנס לדברים, אתה ענית על חלק מהשאלות הבאות, אני רוצה להחזיר אותך בכוח לשאלה ששאלתי אותך, איך הצלחת ללמוד לעשות דברים שאומן, בוגר שנקר שרוצה להסתכל על UI ו-UX, לא אמור לדעת שיווק, אז אמרת בלוג, יופי, בלוג זה כבר שיווק, עסק, איך להשיג לקוחות, איך לתמחר, איך לעשות הצעת מחיר, כי זה אנשים ששואלים את עצמם, שמקשיבים, וואלה, בסדר, גם אני רוצה, אבל לא נתנו להם לצאת מהאבל הזה, מהתקיעות הזאת.

שגיא:    סבבה, אז אני אגיד את הדבר הבא, זה מתחיל במה שאמרת שהחבר'ה אומרים, כאילו אם יש פה מישהו שכרגע מקשיב ואומר וואלה, גם אני רוצה לעשות משהו, אני יכול לדבר על איך אני עשיתי את זה, באמת בתכלס איך שהדרך המאוד מפותלת שעברתי לאיך ש-, על המתודולוגיה שיש לי היום לעשות את זה שוב ושוב ושוב, שמחולקת לשלושה צעדים. איך שאני עשיתי את זה מן הסתם זה פתחתי בלוג, לאט לאט פשוט כתבתי, ראיתי שזה תופס, מעולה, כתבתי עוד, ויום אחד בא ספונסר ומפה לשם אני מכרתי לו חבילת sponsorship, ומפה לשם זה המשיך והתפתח לאט לאט לאט. אם נסתכל על 8 שנים שהבלוג היה קיים, שבהם כל מה שעשיתי זה ספונסרים, וזה מאוד יפה, הכול טוב ויפה, אבל כאילו יכולתי לעשות אפילו יותר כסף ולגדל את הדבר הזה לדבר הרבה יותר גדול כבר הרבה לפני אם הייתי יודע את מה שאני יודע היום, אז אני אתן לכם את הטיפ כבר מהסוף, הטיפ הוא כזה, זה מחולק לשלושה שלבים. השלב הראשון זה וויז'ן, אם אתם רוצים שמשהו יקרה בחיים שלכם, חייב, you got to have a vision in place, כלומר אתם חייבים שיהיה לכם וויז'ן משלכם שאתם אומרים זה מה שאני רוצה, יקום, יקר, תביא לי, זה מה שאני רוצה, אני כרגע מצביע כזה לשמיים, זה, תביא לי, זה מה שאני רוצה, היקום רוצה לעזור לכם, אני מאוד מאמין ש-, אני מדבר במושגים קצת טיפה אולי זה, אבל זה מאוד ברור, כלומר אם אתם יודעים מה אתם רוצים בחיים, אתם תקבלו את זה, אם אתם לא יודעים מה אתם רוצים בחיים, אתם לא תקבלו את זה, חד משמעית, וכאשר אתם יודעים מה אתם רוצים, זה לא מספיק שאתם יודעים בראש, אתם צריכים to speak it up, ו-to write it down, חייבים לכתוב את זה, וברגע שרושמים יעדים מדויקים כמה שיותר על נייר, בסוף הם קורים, וזה, ניסים קורים, נפלאות, דברים שאי אפשר לדמיין אפילו, ואנחנו נדבר, ואתה מכיר את הסיפור שלי, אבל דברים מדהימים קורים כאשר אנחנו רושמים את היעדים על נייר, אז דבר ראשון זה השלב של לשבת ולחשוב מה אנחנו רוצים, ההמלצה שלי בשביל זה היא, וזה לפעמים קשה לאנשים לחשוב מה הם רוצים, אז דבר ראשון צריך את ה-time out, צריך כאילו את הזמן הזה to reflect, זמן לבד, וצריך להקדיש, אפילו שימו ביומן כבר עכשיו, תעצרו את הפרק, תעשו רגע pause ושימו ביומן שעתיים בהמשך השבוע או בשבוע הבא שאף אחד לא נוגע בהן, אין פגישות בשעתיים האלה, אתם לבד ואתם יכולים לשבת מול נייר ולרשום, ואז התרגיל הוא, תחשבו איפה אתם רוצים להיות עוד שנתיים, אתם יכולים לעשות את זה עוד 5 שנים, עוד שנתיים, אזל זה כאילו ה-long term, הרבה פעמים אנחנו over estimating מה שאנחנו יכולים לעשות בזמן הקצר, אבל אנחנו under estimating מה שאנחנו יכולים לעשות בטווח הארוך, אז מאוד מאוד חשוב לחשוב קדימה שנייה ולחשוב בגדול, עוד שנתיים אני קם בבוקר סופר פאקינג מבסוט מהחיים שלי, מה קורה בחיים שלי, איפה אני גר, כמה אני מרוויח, במה אני עוסק, מה יש לי בחיים, וזה לא משנה שיש דברים בחיים שאנחנו לא יכולים לשלוט בהם, אנחנו נדבר על זה, אבל הדבר החשוב הוא להגדיר מה אני רוצה, ואז ברגע שאני מגדיר מה אני רוצה, אני רושם את זה על נייר בבולטים, פשוט בבולטים, אני רוצה להרוויח X בחודש, יש לי X כמות בבנק בחיסכון, יש לי X השקעות במקום, יש לי בית, לא יודע, כל מה שאתם רוצים לרשום שכאילו וואו, תוך שנתיים יהיה מדהים אם קורה, אז לרשום. אם זה דברים לא ריאליים בעליל, כלומר אני אומר אני רוצה להיות אסטרונאוט תוך שנתיים כבר בחלל, וואלה, לא ממש, לא יודע, הטכנולוגיה מתקדמת מאוד מהר, אולי זה כן אפשרי, אבל זה לא כנראה משהו שיקרה תוך שנתיים, נכון? יכול להיות שתהיו אסטרונאוטים, זה ייקח,

עמית:    מה שאני קורא שאפתני אבל ריאלי.

שגיא:    בדיוק. אז אתם רושמים את היעדים שמרגישים לכם, ואם זה נוח מידי, זה לא טוב, כלומר אם זה כזה היום אתם מרוויחים 10,000 לחודש ואתם רושמים בעוד שנתיים אני רוצה להרוויח 15 אלף לחודש, זה כאילו אלוהים ישמור, מה קורה פה, תרשמו משהו נורמלי, משהו שידחוף אתכם קדימה, משהו שהוא יהיה כל כך מוזר כאילו לרשום, שאתם תרגישו וואו, באמת? אני באמת חושב שאני יכול להשיג דבר כזה? כזה. ואז אתם עושים את אותה רשימה, ממש אחרי שסיימתם את השנתיים, אתם עוברים לחצי שנה ואז אתם עושים בדיוק את אותה רשימה, חצי שנה, ואתם אומרים אוקיי, אז איפה אני צריך להיות בעוד חצי שנה בשביל להגיע ליעדים שלי של שנתיים, וזה כבר הרבה יותר פשוט, חצי שנה זה מחר, אז אתם ממש רושמים בצורה הכי מפורטת, והתרגיל בחצי שנה הוא לרשום בסופר, כאילו כמה שיותר פרטים, כמה שיותר גרפי, לרשום, אתם קמים בבוקר בעוד חצי שנה, סופר פאקינג מבסוטים על החיים שלכם, איפה אתם נמצאים, מה אתם עושים, כמה אתם מרוויחים, איפה אתם גרים, עם מי אתם עובדים, באיזה סוג עבודה, מה יש לכם בצד, הכול, איפה אתם צריכים להיות עוד חצי שנה כדי להגשים את היעדים של השנתיים. ברגע שאתם רושמים את זה בצורה סופר סופר מפורטת, אתם צריכים לחשוב על עוד כמה דברים. אחד זה מה מהיעדים של השנתיים אני יכול אשכרה לממש בחצי שנה, ותמיד שאני עושה את זה עם לקוחות שלי, אני מגיע לתוצאות שאנשים כאילו אומרים וואו, לא דמיינתי, כאילו בכלל הדבר הזה שרשמתי שאני יכול להשיג אותו בעוד שנתיים, וואו, אני יכול להשיג את זה תוך חצי שנה, זה הזוי, ואז הם רושמים את זה והם תוך חודש אפילו משיגים את זה, אז זה קרה לי גם, אז תרשמו את זה, תעשו את הרשימה הזאת, זה הדבר הראשון, דבר ראשון לשים לב מה אתם יכולים מהיעדים שלכם לשנתיים להעביר לחצי שנה ולממש בחצי שנה. והדבר השני שאתם חייבים לעשות ישר אחרי שאתם מסיימים את הרשימה זה לעשות פריוריטיזציה, זה אומר מה מהדברים מבחינתי הם בטופ של הרשימה, אם הם קורים, מבחינתי אם כל השאר מתחת לא קורים אני בסדר, אני אחיה, אני אהיה סבבה, אני עדיין ארגיש טוב עם עצמי, כי יש תמיד דברים שיבואו על חשבון דברים אחרים ויתנגשו, למשל משפחה ועבודה תמיד יתנגשו, אז היעדים שלי הם מפוזרים לגמרי, אבל דבר ראשון אצלי, נגיד בלמעלה של הרשימה, זה היחסים שלי עם אשתי ואז יחסים שלי עם הילדים שלי ואז העבודה וכל הדברים האלה, כי מבחינתי אם אחד מהם נופל, זה יהיה נוראי, זה ישפיע לי על הכול, אז זה מה שאני כאילו ממליץ, זה הרשימה של שנתיים ושל חצי שנה, ובזה שסיימנו את השלב הראשון יש לנו vision in place, זה שלב ראשון מתוך שלוש.

עמית:    אבל מה השלב השני?

שגיא:    אוקיי, שלב שני. שלב שני הוא השלב של בעצם taking action with the law of attraction, או שאפשר להגיד כאילו the law of attraction עם law of taking action, יש דבר שנקרא law of attraction, יש אנשים שיגידו שגיא אין דבר כזה, ה-secret וזה, שמענו, זה בולשיט, ואני אומר לכם שזה לא בולשיט, שזה עובד, ב-200%. אם אתם, וזה שוב, זה קשור לעכשיו, עכשיו אתם, law of attraction אומר שני דברים, אחד, מה שאתם רוצים מהיקום יקרה, שתיים, אתם חייבים לעבוד בשבילו, אז מה מה שאתם רוצים מהיקום יקרה, זה מה שעשינו בעצם בתרגיל הראשון, כתבנו וויז'ן, אמרנו ליקום מה אנחנו רוצים, אבל זה לא מספיק שכתבנו את זה פעם אחת על נייר, עכשיו זה הזמן להקריא בקול, להסתכל על זה פעם ביום, אני בתקופות ארוכות שלי גם כותב את היעדים שלי פעמיים ביום – לפני שאני הולך לישון ושאני קם בבוקר, ואני פשוט אשכרה עושה לעצמי נוהל כזה, אני פשוט רושם אותם שוב ושוב ושוב, יש לי מחברת ליד המיטה, אשתי תגיד לכם, משתגעת מזה ש-, אני רושם עם פנס כזה בלילה, והדברים האלה קורים בסופו של דבר, אתם רושמים את זה שוב ומסתכלים על זה שוב, ויש אימרה what you obsess is what you eventually poses, וזה נכון, זה גם לטוב וגם לרע, אם אני עכשיו obsessed עם כמה שרע לי בחיים, יהיה לי עוד יותר רע בחיים, אם אני obsessed עם יעדים, עם חלומות, הם יקרו, הם פשוט יתגשמו, קונור מקגרגור, המתאגרף, אתה מכיר אותו? אז הוא טוען שהוא מגיל 16 כבר מתעסק עם ה-law of attraction, ושהוא היה הולך למועדונים הוא היה מדמיין את ה-, למרות שהחניון מפוצץ הוא היה מדמיין שיש לו חניית מנכ"ל וכל פעם מחדש היה מנסה את מזלו, ונכון להיום מה שהוא עושה בקרבות, או מה שהוא עשה בקרבות בתחילת הדרך as he came up, הוא אמר אני הולך להשיג שתי חגורות, כלומר לנצח את ה-UFE ולהשיג שתי חגורות ב-UFE, שזה כמעט אף אחד לא עשה את זה, בשני סוגי משקלים שונים, ולפני כל קרב הוא היה אומר איך הוא הולך להפיל את היריב ואשכרה היה עושה את זה, וכולם היו אחרי זה באים אליו ואומרים לו תגיד, איך זה הגיוני, איך ידעת שתנצח, והוא אומר מה, אני אמרתי לכם. עכשיו זה בדיוק העניין הזה, המילים שיוצאות לנו מהפה, הם אלה שבוראות לנו את המציאות, וזה ה-law of attraction, אז דבר ראשון לומר את זה, to speak it up, לרשום את זה שוב ושוב ו-to be obsessed by it, והדבר הזה בסוף יקרה, כי זה בעצם אתם אומרים ליקום אני יודע בדיוק מה אני רוצה ואני רוצה את זה עכשיו, ואז יש את השלב השני, law of taking action, אין דבר כזה לשבת על הספה ולייחל לדברים שיקרו, כי זה בחיים לא יקרה מן הסתם, ואני חושב שכל מי שפה מקשיב לתכנית הוא hard worker, כלומר כולנו עובדים קשה, אנחנו יודעים לעבוד קשה, אבל הוויז'ן וה-goals נותנים לנו לעבוד מכוון, כי בסופו של דבר אנחנו כמו רקטה, אנחנו יורים אותנו, המונחים צבאיים ישראלים, יורים אותנו למטרה, אבל כאילו בלי שיש מישהו שמנחה טיפה ימינה טיפה שמאלה, אנחנו לא נהיה מדויקים, אנחנו צריכים להיות מדויקים, אנחנו רוצים להגיע ליעדים שלנו, רקטה שסתם יורים אותה בלי שום כיוון, לא תגיע לשום מקום, לא תעשה שום אימפקט, וכנ"ל גם הרבה קריירות של הרבה מכם כרגע, אני מצטער לומר את זה, אבל רוב האנשים באוכלוסייה חיים עם הזרם, הם פשוט נותנים לזרם לסחוף אותם, וזה לא התפקיד שלנו לחיות עם הזרם, התפקיד שלנו הוא לשחות הרחק מהזרם, כי האיים שאנחנו רוצים לכבוש הם בעצם לא בזרם שלנו, ואז אנחנו אומרים רגע, אבל שגיא, אני לא יודע איך להגיע לאיים שאני רוצה לכבוש, אז התשובה היא מצפן פנימי, ומצפן פנימי זה בדיוק ה-vision exercise, מה שעשינו עם הוויז'ן, זה לשבת שנייה ולחשוב, כל התשובות כבר בתוכנו, אנחנו רק צריכים את הזמן ואת הספייס להוציא אותם החוצה ולשים אותם על נייר, וכן, יש תקופות שהוויז'ן לא כל כך ברור ושאין clarity, ולי קרה את זה גם עמית, אני השתגעתי אחרי איזה כישלון שלי שהעסק נפל ולא היה לי clarity על מה אני רוצה, לא יכולתי לכתוב וויז'ן, לא יכולתי בעצמי לנסח וויז'ן משל עצמי, אז מה שעשיתי לעצמי זה וויז'ן שיהיה לי וויז'ן, שאת הוויז'ן שלי, אמרתי תוך חצי שנה אני רוצה להיות סגור על מה אני עושה, וזה קרה, וזה מה שאני ממליץ לכם, אז שלב ראשון וויז'ן, שלב שני law of attraction with the law of taking action, הם לא יכולים לקרות, כלומר היעדים שלכם לא יקרו בלי זה ובלי זה, ועכשיו מגיע השלב השלישי, והשלב השלישי הוא שלב מאוד חשוב, השלב הראשון והשני, בעצם מה שהם עושים, הם נותנים לכם את ההתחלה ואת המוטיבציה ואת ההיסגרות על מה אתם רוצים לעשות ואיך אתם הולכים לעשות את זה, וזה יכול לבוא לידי הכול – relation ships, כסף, הכול, אבל השלב השלישי הוא סופר חשוב, אני לא הגעתי לכלום בלעדיו, אני לא יודע איך אתם תגיעו בלעדיו, אני יודע שיש אנשים שיגיעו לבד, אבל השלב השלישי הוא הדרכה, mentorship, to seek out mentors ולרדוף אותם פשוט בצורה שהיא חסרת רחמים, להשיג מנטורים נכונים. ומה זה אומר? בסופו של דבר אני מאמין שהידע שאנחנו לא יודעים שאנחנו לא יודעים, הוא זה שיקדם אותנו להצלחה או יפיל אותנו, כלומר לפעמים זה ידע שיכול למנוע מאיתנו כישלון ענק, אבל זה הידע שאנחנו לא יודעים שאנחנו לא יודעים הרבה פעמים, לפעמים זה דברים כן שאנחנו לא שולטים בהם, אנחנו יכולים שתהיה לנו קריירה סופר מוצלחת ופתאום מחלה תגרום לנו לאבד את הכול, יש דברים שאנחנו לא שולטים בהם, להפך, אני אפילו מאמין שאנחנו לא שולטים ברוב הדברים, אבל מה שאנחנו כן שולטים, דירבאלקום אם אנחנו לא שולטים בהם, ופה זה עניין של להשיג את הידע ואת ה-education שאנחנו צריכים בשביל להצליח, ואנחנו לא יודעים מה לעשות, אנחנו what got us here is not what will get us to the next step, אני מצטער שאני מדבר אנגלית, אני כזה רגיל לדבר,

עמית:    לא, זה בסדר.

שגיא:    אבל זה ממש ככה, זה עניין של מה שהביא אותנו עד עכשיו זה לא מה שיביא אותנו לשלב הבא של החיים שלנו, לא מה שיביא אותנו לשלב הבא של הקריירה שלנו, אני ראיתי את זה עם עצמי שוב פעם ושוב פעם, וזה עניין של טרנספורמציה.

עמית:    אבל רגע, אני רוצה לעצור אותך רגע פה, אנחנו, הפודקאסט בעברית, הרבה שואלים אותי למה אני לא עושה בשפות אחרות, אבל זה סרט אחר, וישראלים פחות אוהבים לשלם על ידע, הם אוהבים לקבל את זה בחינם, ביוטיוב, בפייסבוק,

שגיא:    נכון, נכון,

עמית:    אתה לדעתי די יוצא דופן מהאנשים שאני נתקלתי, בוא תנסה להסביר לי, יחד אבל כולנו שומעים, מה גורם להרבה ישראלים, כי האנגלו-סקסים רגילים לקבל ייעוץ ורגילים לקבל mentorship, זה חלק מההבנה, מה אנחנו צריכים לעשות בארץ כדי להבין שזה חלק מהצמיחה.

שגיא:    אז יש לנו מנטליות של אנחנו לא רוצים לצאת פראיירים, יש לנו גם מנטליות בגלל זה של, אני חושב שאנחנו מאוד לא מכבדים אנשים מסביבנו, כלומר אנחנו מסתכלים על אנשים שהם השיגו הרבה ואנחנו הרבה פעמים יש נטייה, רוב האנשים שאני מכיר, שאני גדלתי איתם, יסתכלו על איזה גורו ויגידו נו, סתם, הוא בנאדם, אין האדרה, להפך, לעומת מה שקורה בארה"ב שיש over האדרה של הרבה גורואים כאלה ואחרים, בישראל אין דבר כזה, אני הסתכלתי על אנשים שהם כאילו לא מכבדים, אנשים לא מכבדים סמכות, אוקיי? ואני חושב שזאת בעיה, אני חושב שזאת בעיה שאנחנו צריכים דבר ראשון להתמודד איתה, כלומר אנחנו צריכים לכבד סמכות ואנחנו צריכים לכבד את המקום של אנשים מסוימים, איך שהם הגיעו לאן שהם הגיעו, בדיוק כמו שהמאמצים שלנו להגיע לאיפה שהגענו היום, המאמצים של הקולגה שלנו להגיע לתפקיד שהוא או היא הגיעה, גם היא עושה המון מאמצים בחיים שלה להגיע לאיפה שהיא הגיעה, ואנחנו צריכים לכבד את זה, ולכן זה גם עניין של humbleness, כאילו קצת להיפטר מהאגו ולהבין שיש אנשים שעשו דברים שאתם לא, ויש אנשים שיש להם כרגע ידע שיכול להציל אתכם, ולא רק להציל אתכם, להקפיץ אתכם קדימה ולעזור לכם לפרוץ מתוך תקרת הזכוכית שיש לכם כרגע, אין לכם כמעט שום דרך לפרוץ בעצמכם, אם אתם חושבים שג'יי זי עשה את הדרך שלו לבד, אתם טועים, אגב, קונור מקגרגור, זה מדהים לראות, עשיתי חיפוש בגוגל וסתם, תמונות של קונור מקגרגור, ואז עניין אותי, אמרתי כאילו מה, לכל אלוף אולימפי יש קואצ'ר, אבל בחיים שלי לא ראיתי את הקואצ'ר של קונור מקגרגור, אז עשיתי שוב חיפוש בגוגל אימג'ס, אחרי שחיפשתי את קונור מקגרגור, ראיתי את התמונות, עשיתי חיפוש קונור מקגרגור קואץ', פתאום אני רואה הרבה מאותם תמונות שיש את הקואץ' לידו, בתוך הזירה, איתו, ברגע הניצחון, הקואץ' של קונור מקגרגור, גם לקונור מקגרגור יש קואץ', לכל אלוף אולימפי יש קואץ', למה לנו אין?

עמית:    דרך אגב, אני ראיתי אתמול, שלשום, אני אישית לא מתחבר לטוני רובינס בסגנון, אבל פתאום ראיתי בנטפליקס סרט תיעודי עליו, I'm not your guru, או משהו כזה, היה סרט מרתק, זאת אומרת לדעתי מומלץ לכל מי שמתחבר אליו או כמו שאני פחות מתחבר אליו,

שגיא:    כן, אחלה דוקיומנטרי,

עמית:    אבל זה סרט דוקומנטרי מעולה אני חושב, גם כמובן the last dance של מייקל ג'ורדן מכיוון אחר, שגם על נחישות ורצון והתמדה, אבל זה מעולה. אז אני רוצה רגע להתקדם, שגיא, ואנחנו נחזור עוד מעט לטרנספורמציה,

שגיא:    רגע, יש מצב רק, אני רק אסיים את הנקודה הזאת של מה שאנחנו צריכים לעשות פה בארץ, אז שוב, רק להבין שהידע שאנחנו לא יודעים שאנחנו לא יודעים הוא זה שיכול לעזור לנו או להרוג אותנו, אני רק אתן דוגמה אחת למשהו שקרה לי בחיים, שאני חושב שממחיש טוב את הדבר הזה. אז שהייתי בכיתה יב' והיינו כזה בין הבגרויות, אז הלכתי לים עם חבר ושיחקנו פריזבי ופתאום, זה היה בחוף נפרד, לא היה מציל, בחוף נפרד בהרצליה, והייתה שם איזה סבתא שהביאה את הנכדים שלה לים, ופשוט נתנה להם לעלות עם המזרון ים לבד לים והם התחילו להיסחף, ופתאום אנחנו שומעים צרחות וצרחות ואנחנו לא רצינו להיכנס לים בכלל, באנו בכלל בלי בגדי ים, סתם לשחק פריזבי, אבל ראינו את כולם צורחים, את הילדים צורחים, את הסבתא צורחת וזה, רצנו למים, זה היה האינסטינקט הראשוני, פשוט שנינו רצנו למים, ואיך שרצנו למים אנחנו שחינו לכיוון הילדים באטרף, כאילו אתה עם הראש במים ואתה שוחה לכיוון הילדים שנסחפים, ואיך שהרמנו את הראש, אנחנו שמנו את הרגליים, הרגשנו את קצות האצבעות שלנו נוגעות בקרקעית ופתאום ווש, הקרקעית נסחפה מתחת לרגליים שלנו ושנינו התחלנו להיסחף לכיוון לב הים, בטירוף, ובחיים שלנו לא חווינו כוח כזה, אני לפחות, ולא הבנו מה זה, ואיכשהו ראינו את הילדים נסחפים חזרה לכיוון הים, ואנחנו אומרים טוב, צריך להציל את עצמנו, התחלנו לשחות בטירוף שלנו לכיוון החוף, בשלב מסוים המשקפיים שלי נבלעו, אני עם משקפי אופטיות כאלה שנסחפו, אז הכול היה מטושטש, חבר שלי באמצע אמר לי אני לא יכול יותר, ירד למטה מתחת למים, הייתי צריך לבוא וחזרתי אחורה, הוצאתי אותו, הייתי בשיא הכושר שלי אז, הייתי מתחרה באומניות לחימה, הייתי באמת כושר יותר מזה לא הייתי אף פעם, ואיכשהו אחרי רבע שעה כאילו, בקושי, כמעט מתנו, אני כבר הייתי בטוח שאנחנו לא נצליח, אני הייתי בטוח שאנחנו הולכים למות, בסוף הצלחנו להגיע לחוף, הגענו התחלנו לירוק מים, ובאותו אחר צהריים נפגשתי עם חבר שלי שהוא גולש וסיפרתי לו את הסיפור, הוא עושה לי שגיא מה, אתה דפוק? היית שוחה הצידה 5 מטר, זה סה"כ סחף, זה קורה, אני כזה מה? על מה אתה מדבר? הוא אומר לי זה סחף, זה בקטנה, יש את זה, זה איזשהו צינור כזה, הצינור הזה זה גג 5 מטר ברוחב וזה קורה מידי פעם, בכל חוף זה קורה וככה אנשים טובעים, כאילו אתה לא יודע? דפוק, היית שוחה הצידה, אני כזה מה? אז מסתבר שיש דבר כזה שנקרא סחף, עכשיו אם לא ידעתם אז זה יציל את החיים שלכם, תגידו לי תודה אחרי זה, אם כן ידעתם את זה, שרוב האנשים יודעים את זה בארץ, מסתבר, ככה גיליתי, אני לא ידעתי את זה בכיתה יב' וכמעט מתתי, כמעט נהרגתי בגלל חוסר בידע בסיסי, גם אתם כרגע שרוצים לבנות עסק ורוצים להתחיל דרך חדשה או משהו בקריירה, יש ידע שאתם לא יודעים שאתם לא יודעים, והידע הזה יכול להרוג אתכם והוא יכול להציל לכם את הצורה, הוא יכול להקפיץ אתכם לרמה שבחיים לא תיארתם. ועכשיו אני שואל אתכם ככה, האם הידע הזה שווה כסף? והתשובה היא כן, האם הידע הזה יחזיר את הכסף? והתשובה היא כן ו-ten called, ובו מדברים במונחים של ריבית דריבית, אז יש פה אפקט של ריבית דריבית, לכן קואץ' נכון שווה כל סכום שבעולם, put your money where your mouth is ותדאגו שההתחייבות שלכם להצלחה שלכם היא חד משמעית ללא עוררין, שאף אחד לא יעז אפילו לפקפק בה, כלומר שמבחינתכם אתם לא רואים ממטר, אתם הולכים להצליח בחיים האלה, וזה ידרוש גם לשים הרבה כסף על קואצ'ינג, ואני השקעתי מעל 200 אלף דולר בשנתיים האחרונות על קואצ'רים ומאסטר מיינד והתפתחות אישית.

עמית:    אז עוד נמשיך את זה למרות שאנחנו כבר חורגים בתחום הזה, אבל אני רוצה, לך יש דרך מאוד מיוחדת איך להגיע לקואצ'רים ברמות הכי גבוהות, כמו פט פלינט, ג'ון לי דומס, שהם אפילו גם שניהם ראיינו אותך לפודקאסטים שלהם, אתה רוצה לשתף אותנו מה הטקטיקה שאתה נוקט כדי שמישהו ישים לב אליך אחרי כנס גדול מהקואצ'רים המפורסמים?

שגיא:    כן, בכיף, אז אני חושב שזה מתקשר לשלושת השלבים שדיברנו עליהם, אוקיי? בוא נסכם רגע, שלב ראשון וויז'ן, שלב שני action with the law of attraction, שלב שלישי direction, למצוא mentorship ולמצוא מישהו שיעזור לנו עם ה-direction, אז וויז'ן-action-direction, תזכרו את זה ככה. עכשיו עם ג'ון לי דומס ופט פלין, למי שמכיר אותם, שניהם גורואים מטורפים בארה"ב, הם מרוויחים איזה 200 אלף דולר לחודש מהעסק שלהם, בנו ברנד מטורף לעצמם, פודקאסט עם 80 מיליון downloads כל אחד, והסיפור שלי, גם איך שהתחלתי עם כל הקואצ'ינג, זה שהזמנתי איזשהו קואץ' בינלאומי מארה"ב, ממש מישהו יזם לארץ, שאני הייתי בחובות והעסק שלי לא הצליח ונפלתי לחובות והייתי כבר באיזה מינוס 40 אלף שקל בבנק, משהו שבחיים שלי לא הייתי בדבר כזה ולא ידעתי איך אני הולך לעשות את השקל הבא שלי בערך, אחרי תקופה של חצי שנה שלא הצלחתי למשוך שקל אחד מהחברה שלי והייתי בטוח ש-I'm going down, אבל מצד שני אמרתי אני מחויב להצלחה שלי, אני לא הולך לוותר, שילמתי לו אלפי דולרים שאין לי, שלא היו לי, וזה היה סיכון מטורף, והטסתי אותו לארץ והוא זה שהתחיל איתי את הוויז'ן, הוא הושיב אותי במשרד מעופש במיינד ספייס בתל אביב, הוא אמר לי, משרד קטן כזה, ואני כאילו יזם תפרן ואנונימי מישראל, והוא אומר לי תכתוב את הוויז'ן שלך בנאדם, תחלום בגדול, עשינו את השנתיים ואת החצי שנה, ובחצי שנה מה שכתבתי זה if I make it, כאילו אם אני אשכרה מצליח לבנות עסק ואשכרה לא נופל ממה שקורה לי פה, מהמצב הזה שאני נמצא בו ואני מצליח לבנות את עצמי, אני רוצה לספר את הסיפור שלי, שאני בטוח שייתן הרבה השראה לאחרים, בתכנית של ג'ון לי דומס או פט פלין, כלומר רשמתי בפודקאסט בינלאומי גדול, בסוגריים רשמתי שני שמות, רשמתי פט פלין וג'ון לי דומס, אז ככה התחלתי בעצם את הרצון שלי בכלל ואת הוויז'ן שלי להיפגש איתם. העובדה שקרתה, ואיכשהו, שוב, זה עניין של הדברים האלה קורים, זה ה-law of attraction, אני מצאתי את עצמי חצי שנה בדיוק אחרי שרשמתי את השמות שלהם על נייר בתל אביב, בתור יזם תפרן, מצאתי את עצמי כיזם פתאום מצליח, אפשר לקרוא לזה מצליח, עם מחזור מאוד יפה חודשי שלא דמיינתי אפילו, הכפלתי את היעד החצי שנתי שלי, תוך חודש כבר סיימתי את ה-, הגעתי למכסה שרשמתי שם ביעד החצי שנתי, ותוך חצי שנה הכפלתי אותו, ואני טסתי לכנס בסאן דייגו, ושמה היה איזה meet up של פט פלין, כלומר ידעתי שפט פלין יהיה שם, מבחינתי אמרתי אני רוצה, אז שלב ראשון זה לרצות לשים את הגיבורים שלכם מול הפנים שלכם, בכל דרך אפשרית, כלומר הפנים שלכם צריכים להיות מול הפנים שלהם, אתם חייבים איכשהו להיפגש, בצורה כזאת או אחרת. אז אמרתי יש כנס, פט פלין הולך להיות שם, לא אכפת לי אם אני רק אראה אותו במסדרון ואלחץ יד, הוא יראה את הפנים שלי, זה מספיק טוב לי, אז טסתי לכנס, רק בשביל מבחינתי ללחוץ לו יד במסדרון אם אני אספיק לראות אותו במסדרון, ידעתי שיש מצב שזה לא יקרה. הפלא ופלא פט פלין הודיע על meet up שהוא עושה, ערב לפני הכנס, וזה היה ב-we work סאן דייגו, רציתי להירשם אבל נגמרו הכרטיסים ואיכשהו במזל מישהו מהקבוצת פייסבוק הקטנה שהייתי בה שקשורה לכנס, הודיע שהוא בג'ט לג והוא מוותר על הכרטיס שלו, ישר קפצתי על המציאה והוא נתן לי את הכרטיס, הגעתי ל-meet up ואני נכנס שם לקומה שלישית ב-we work בסאן דייגו, דאון טאון סאן דייגו, מפוצץ אנשים בקטע אחר, ואני יודע דבר אחד, אני סופר מתרגש כי פט פלין הולך להיות שם. אני נכנס שמה לקומה, כזה מסתובב קצת, מחפש את עצמי, אני כולי לבד ואני פתאום רואה תור, אני אומר אוקיי, זה מעניין, אני מסתכל על התור ומתחיל לעקוב אחרי התור, עוקב, עוקב, עוקב, וואי, איזה תור ארוך, עוקב, עוקב, פט פלין, מזהה בקצה התור את פט פלין, אני כולי מתרגש כמו ילדה קטנה, אז אני בא ואני עומד בתור ואני אומר טוב, ייקח כמה שייקח, אין, אני הולך לראות את הבנאדם, אני הולך לדבר איתו ואני הולך איכשהו לגרום לו לזכור אותי, ופתאום אני רואה עוד תור, בזמן שאני מחכה בתור אני רואה עוד תור, אני כזה מה זה התור הזה? אני בא אני מסתכל ואני מתחיל לעקוב אחרי התור, עוקב, עוקב, בואנה איזה תור ארוך, מי זה בקצה? עוקב, עוקב, עוקב, ג'ון לי דומס, JLD, הבנאדם השני שהיה על הרשימה, על נייר שכתבתי חצי שנה לפני, מופיע מול עיני באותו חדר עם פט פלין, שניהם יחד, זה היה כאילו מבחינתי פשוט הזוי, זה היה, אחד הדברים שאמרתי זה לא יכול להיות, כאילו זה צירוף מקרים מוזר, אני אפילו לא ידעתי שג'ון לי דומס הולך להיות בכנס הזה, כלומר לא היה כתוב בשום מקום שהוא מגיע, שניהם עומדים פתאום מולי באותו חדר, זה היה, הלב שלי עכשיו דופק, כאילו אז וואו, זה לא היה ייאמן ההתגלות הזאת מול עיני, שחצי שנה בדיוק ושניהם עומדים מול העיניים שלי, אבל עוד לא הייתי בתכנית שלהם, כן? הם לא הכירו אותי, אני עדיין הייתי אותו יזם בינוני ותפרן, לא תפרן כבר, אבל הייתי יזם אנונימי מישראל, והם שניהם גורואים בינלאומיים שצמחו בארה"ב. חיכיתי חצי שעה בתור עד שהגעתי לפט פלין, כל מי שעומד בתור מדבר איתו איזה דקה ומבקש ממנו סלפי, אני אומר לעצמי איך אני הולך לגרום לפט פלין לזכור אותי בכלל? דבר אחד זכרתי, זה פיט שהקואץ' שלי בזמנו קלוין נתן לי, הוא אמר לי שגיא לא משנה מה, תיתן ערך, אל תהיה כמו כולם, כולם מבקשים, אתה אל תבקש, אתה תיתן, תיתן ערך, תחשוב על איזה ערך אתה יכול לתת, ומבחינתי, בגלל שאני מעצב, ידעתי שזה הערך שלי לפט פלין, ביזמות אני לא יכול לעזור לו, הוא הבנאדם פאקינג גורו, אבל אני הלכתי ושהגיע התור שלי אמרתי לו פט שמע, דבר ראשון אני רוצה שתדע שהגעתי מישראל, on my own time, כאילו בשביל לראות אותך, שילמתי בעצמי את הכרטיס טיסה, הגעתי לכאן רק בשביל לראות אותך, ונתת לי כל כך הרבה ערך עם הפודקאסט שלך במשך השנים שאני רוצה לתרום לך חזרה, אז תקשיב מה אני רוצה לעשות, אני רוצה להציע לך עיצוב, כל עיצוב, עכשיו אני נהייתי המעצב הראשון ב-fiverr.com ופתאום הכל התחבר לי, כי fiverr זה פלטפורמה ל-marketers ופט פלין הוא marketer, אז הוא הכיר את fiverr, אם הייתי נותן כל שם אחר של סטארט-אפ ישראלי בחיים, אין מצב שהבנאדם היה בכלל יודע על מה אני מדבר, אבל כשהוא שמע fiverr העיניים שלו נדלקו, הייתי המעצב הראשון ב-fiverr.com והייתי גם המעצב והדירקטור של דיזיין ב-similar web, similar web זה גם פלטפורמה ל-marketers והוא הכיר אותה, אז הוא גם, עוד פעם, ווואו, באמת? יו, תודה ובוא קח את האימייל שלי והתחבקנו וסלפי והפנים שלו נדלקו, אז זה הדבר השני, הדבר הראשון זה put yourself in front of people faces, והדבר השני הוא give value, ערך, הכול נוגע לערך, כי בסופו של דבר אתם תצליחו בתעשייה בכמות הערך שאתם נותנים.

עמית:    מאה אחוז, שגיא, אני רוצה שנתקדם, אני רציתי שאנשים ישמעו את הקטע הזה איך אתה התחברת לפט בצורה מאוד לא שגרתית, לא הסלפי ואח שלי, אלא באת בכיוון אחר. עכשיו בוא נתקדם קצת,

שגיא:    אגב, ג'ון לי דומס גם, אותו דבר,

עמית:    אני יודע, אבל אין לנו זמן, אני רוצה להתקדם עכשיו לחלק השני, יותר לעוד ערוצי הכנסה. האם אתה, כאחד שיש לו היום לפחות 7 ערוצי הכנסה, אני רוצה להגיד את הרשימה כדי שהמאזינים יבינו כמה אתה היום יש לך כל מיני זרועות, זה קבוצות מאסטר מיינד בארץ ובחו"ל, קורסים אונליין, קורס ב-UI/UX שאתה מלמד פרונטלי, יש לך בלוג, יש לך שירותי השמה למעצבים, שירותי עיצוב, יש לך סטודיו וכו', זאת אומרת אתה הצלחת באיזשהו שלב לבנות לך כל מיני, בעסק, כל מיני זרועות, אבל בוא נדבר על אחד שמתחיל כרגע, או אחד שעדיין לא התחיל, האם אתה מאמין שכל אחד יכול לייצר עוד מסלולי הכנסה?

שגיא:    בטח, 200%.

עמית:    איך? מה הדרך?

שגיא:    אני חושב שזה, אני חושב שהדרך, חוץ מהשלושת שלבים שרשמתי קודם, שהסברתי עליהם מקודם, כי אם אתם יודעים עכשיו שאתם רוצים לייצר עוד ערוצי הכנסה, בוא נגיד ואתם יודעים מה הם, תרשמו אותם בוויז'ן של החצי שנה, כלומר מה השלה הראשון שאתם צריכים להגיע אליו, אם עוד שנתיים הערוצי הכנסה האלה מבחינתכם הם חלק מהחיים שלכם עוד שנתיים, אז עוד חצי שנה אתם יודעים בדיוק מה לרשום כדי שאתם תתקרבו לוויז'ן של השנתיים, נכון? עכשיו השאלה אני מניח היא מה לגבי אלו מכם כרגע שאומרים אבל אני לא יודע איזה עוד ערוץ הכנסה אני יכול לייצר, אני לא יודע מה אני יכול לעשות, נכון? אני לא יודע, אני מניח שבעלי מסעדה שנפגעו עכשיו מהקורונה או אנשים שהיו צריכים לסגור את העסק שלהם וזה כל מה שהיה להם בחיים, וכאילו פתאום עכשיו הם אומרים מה אני יכול, מה הערך שלי בעולם, מה אני יכול לעשות? אז הוויז'ן אייטם לדבר הזה ברשימה שלכם החצי שנתית חייב להיות בעוד חצי שנה, התחלתי כבר לבוא לקראת ערוץ הכנסה חדש והחלטתי מה הוא, כלומר זה הוויז'ן אייטם, אייטם, again, when you don't have clarity, the vision item is to have clarity, כלומר בחצי שנה הקרובה תדאגו למצוא מה אתם רוצים לעשות, ואז בחצי שנה הקרובה אתם יכולים לקבוע יעדים שהם מאוד בעלי מדד, כלומר measurable להגיד אני עכשיו הולך לראיין 10 אנשים מכל מקצוע ש-, אני עושה רשימה, 10 מקצועות שאולי אני רוצה להיכנס אליהם, ומכל מקצוע כזה אני הולך לראיין 10 אנשים, במשך החצי שנה הקרובה, על מנת להחליט מה אני רוצה לעשות, זה סתם דוגמה ליעד אחד שאני יכול לרשום לעצמי בחצי שנה הקרובה.

עמית:    אני רוצה רגע להמשיך, דיברנו על fiverr, ויש גם את up work, מי שלא מכיר,

שגיא:    כן, online,

עמית:    סליחה?

שגיא:o  online tools בעצם.

עמית:    מי שלא מכיר, זה אתרים שאתה יכול או להציע את השירות שלך או להיעזר בכל מה שהוא אינטרנטי, אנחנו בעסק שלנו משתמשים בהרבה מאוד ספקים, גם פה וגם פה, האם אתה חושב שיש טעם לישראלים להציע את השירותים שלהם שם? לא להשתמש בספקים משם, אלא יש ישראלים גם שיש להם טעם להציע את השירותים שלהם שם?

שגיא:    אני חושב שכן, במידה מסוימת, ואני יודע שפה זה כאילו אולי, אני לא יודע אם זה סותר או לא סותר את מה שאתה חושב,

עמית:    לא חשוב מה אני חושב, חשוב מה אתה חושב.

שגיא:    כן, אני חושב ש-fiverr ו-up work מפוצצים באנשים זולים, שזה מה שאנשים שהולכים ל-fiverr ו-up work מחפשים, ב-fiverr לעומת זאת יש את fiverr pro, אז כולם יודעים כבר שב-fiverr להשיג היום משהו של עריכת וידאו נגיד, סתם דוגמה, עולה הרבה יותר כסף מאשר פעם, כלומר,

עמית:    לא, fiverr של היום זה לא ה-fiverr של ההתחלה, זה כמו up work בעצם, זה בדיוק אותו דבר.

שגיא:    כן, אני עשיתי איור ממש לא מזמן ל-fiverr וזה איור שבוודאות אני יודע שהיה לוקח לי איזה 15 דולר לפני 5 שנים, היום עלה לי 450 שקל סך הכול, אז אני יודע, כן, fiverr כבר יותר, הוא לא זול, אבל אני אומר חוץ מהפלטפורמות האלה ישראלים חייבים להבין שיש משהו שנקרא, אני קורא לתיאוריה הזאת שיטת הקלפים, אבל בגדול יש לנו חפיסות קלפים שאנחנו חייבים לאסוף על הדרך, אחד זה מן הסתם המקצועיות שלנו, אם אתם רוצים לעשות עריכת וידאו, לא fiverr ולא up work יעזרו לכם אם אתם לא יודעים עריכת וידאו, אוקיי? אתם חייבים ללמוד, לשפר את המקצועיות ולהיכנס למקצועיות ברמה מאוד גבוהה של עריכת וידאו, אז קחו את כל הקורסים אונליין שאתם יכולים, תשיגו קואץ' שהוא עורך וידאו, תשבו איתו פעם בשבוע לשיעורים פרטיים, תעשו מה שאתם צריכים עכשיו בשביל ללמוד איך לעשות את מה שאתם רוצים לעשות, זה דבר ראשון, הדבר השני הוא ללמוד למכור את עצמכם, ואולי ה-fiverr וה-up work נכנסים לשם כדי לנצל את כל הפלטפורמות שעומדות לרשותכם, במיוחד באונליין, כדי למכור את עצמכם, כי בסופו של דבר אתם חייבים למכור, עסק חי ונופל על מכירות, ואת זה למדתי ממך עמית טוב מאוד, ובסופו של דבר אם אתם לא מוכרים אתם לא עושים כסף, ואם אתם לא עושים כסף זה באסה לכולם, אז לצורך העניין אתם חייבים ללמוד למכור ולהשתמש בכל הפלטפורמות שיש לרשותכם, והדבר הבא זה העניין של שיווק עצמי ונטוורקינג, אז אני רואה אותם כשתי חפיסות שונות כביכול, שבכל אחת יש קלפים שצריך לעשות, אבל נטוורקינג, אחד הדברים הכי חשובים שאתם יכולים לעשות אם אתם מתעניינים בעריכת וידאו, לכו לכל כנס אפשרי שיש כרגע בעריכת וידאו, אם יש בכלל, או היום הכול וירטואלי, אז לכו לכל ה-מיט-אפים הווירטואליים, תתחברו לקבוצות פייסבוק, תענו שם על תגובות, תהיו פעילים, תהיו אקטיביים, תראו שאכפת לכם, תפתחו קשרים, שלחו הודעות פרטיות לאנשים, אז זה עניין הנטוורקינג, ועניים השיווק העצמי, תייצרו תוכן, תוכן יש גם long form ו-short form, פודקאסט כמו שאנחנו עושים פה זה long form, זה משהו שרוב האנשים לא עושים, אבל יש גם short form, תכתוב איזה פוסט בפייסבוק, לעשות דברים שלוקחים פחות מחצי שעה, לפתוח עמוד אינסטגרם ולהעלות שם פוסט שבועי, וכל הדברים האלה פשוט יתנו ערך החוצה והערך שאתם נותנים החוצה זה הערך שאתם מקבלים חזרה. אז האם אתם יכולים לפתוח ערוצי הכנסה נוספים? התשובה היא חד משמעית כן, אבל אתם להפעיל את כל ה-, בעצם להתחיל לאסוף קלפים ולהתחיל לאסוף לחפיסות ולעבוד על כל החזיתות במקביל והדבר הזה לוקח זמן ואתם חייבים להשקיע זמן בדבר הזה.

עמית:    אז אני רוצה להתקדם עוד דבר, נגיד אותו אדם, עוד פעם, אנחנו קופצים קצת אבל זה הכול מתחבר מבחינתי, יצאת לדרך מ-similar web, היית אולי לבד אולי לא, בעסק, ובאיזשהו שלב עשית קפיצה מ-one man show, ליכולת גם להפעיל אנשים, זאת קפיצה מאוד משמעותית, קודם כל בראש, אחרי זה טכנית, אתם מוכן לשתף אותנו קצת מתי הבנת שאתה one man show כבר לא מספיק טוב והתחלת להפעיל אנשים?

שגיא:    כן, אני יכול לשתף שאתה יודע, בזמנו עבדנו יחד כבר, שכרתי אותך גם כקואץ',

עמית:    בסדר, זה לא קשור אליי, קשור לראש שלך.

שגיא:    ואני אומר, אתה מאוד דחפת אותי, כאילו אתה שואל מתי הבנת שאתה צריך להתחיל? מתי שאתה דחפת אותי ואמרת לי שגיא, כדאי שתתחיל לחשוב על זה, ואני אמרתי וואלה, נכון, והבנתי, אני ידעתי מראש שאני נכנס, כאילו ניהלתי אנשים ב-similar web והיה לי צוות והכל, אבל זה לא התקרב, זה לר מתקרב לנהל אנשים בעצמאות גם, ברגע שאתה עצמאי, הניהול הוא נהיה שונה לחלוטין, אז אני רוצה שתבינו כמה דברים, כאילו מי שפה וכבר הוא עצמאי וכבר יש לו עבודה והוא שוקל להתרחב, הוא רוצה לגדול, הוא רוצה לצמוח, הוא רוצה להפסיק למכור את השעות שלו בשביל כסף, אתם חייבים לגייס אנשים, כלומר אתם חייבים להפסיק לעשות את ה-hand on work ולמכור את הזמן שלכם בשביל כסף, למה? כי רק ככה צומחים, גם בתור עסק וגם בתור אנשים, אני לא רואה את החיים שלי כאילו אותו דבר, כלומר נכון להיום יש לי צוות והם עושים את ה-hands on work ואני עושה את ה-art direction, בחיים לא היה לי את האפשרות לקחת על כל כך הרבה פרויקטים, כאילו להשפיע כל כך, לעשות אימפקט כמו שאני רוצה לעשות, אם לא הייתי גדל, ואני אגב צריך לגדול יותר, גם עכשיו, אז ההבנה דבר ראשון היא צריכה להיות במקום, הדבר השני זה עניין התקשורת, כלומר זה מה שרוב האנשים נופלים בו, גם אני וגם, כלומר ברגע שאתם מנהלים אנשים, אתם מנהלים אנשים, כלומר בהתחלה, זה הולך להיות בנוסף לכל העבודה שיש לכם, אתם תצטרכו לתת ביקורת לאנשים שעובדים איתכם וזה באסה וזה לוקח יותר זמן ממה שבעצם אתם, כאילו אתם משקיעים יותר ממה שאתם מקבלים, אבל זה בסדר, כי זה תהליך הלמידה שלכם וזה בסדר לחלוטין, כלומר בשלב מסוים אתם תגייסו עובד אחד, הוא יתחיל להוריד מכם קצת מהעבודה hands on, אבל יהיה הרבה training, אתם תצטרכו להדריך אותו, המון סבלנו, המון תקשורת, כל פעם שנותנים בריף למישהו כזה, לתת לו את כל הקונטקסט על הסיטואציה, על מי הלקוח, על איך הגעתם לדבר ביחד ולתקשר כמה שיותר עם אותו בנאדם, בנוסך גם לתקשר איתו על בסיס יומי, לשאול אותו איך אתה עם המשימות שלך, אתה זוכר מה המשימות שלך? אלה הדברים שיגרמו לכם להצליח מראש, או להיכשל מראש, אני אומר לכם מראש, זה אולי הידע שאתם לא יודעים שאתם לא יודעים, אני רואה אנשים, ספציפית, היום הייתה לי שיחה עם מישהי שהיא לקוחה שלי, כאילו של קואצ'ינג, ויש לה קושי מאוד רב בלנהל, היום דיברנו על זה, זה עניין של תקשורת, וחייב להיות תקשורת, כי בלי תקשורת נכונה אתם יכולים לנסות שוב ושוב ושוב, ואתם תרגישו שאתם פשוט אולי לא מנהלים טובים או שאין לכם דרך בחיים לגדל עסק, אז זה עניין של פשוט עוד הודעת וואטסאפ, ובשיחה הבאה פשוט לנסות לתת קצת יותר קונטקסט, זה הכול, פשוט לשפר את זה לאט לאט, אז תקשורת מאוד חשובה.

עמית:    ובהמשך לזה, ככל שגדלים יש יותר עומס בעבודה, אבל כמו שציינת מקודם, במקרה שלך יש אישה שהיא חשובה לך, יש את הילדים שהם חשובים לך, איך אתה מציע לאנשים, שהרבה פעמים קשה להם מאוד לאזן בין עבודה, קריירה, לא משנה אם זה שכיר או עצמאי, ובין המשפחה, מה מניסיונך עובד? לך לפחות.

שגיא:    כן, אני עובד מהבית, אז ככה שזה בהחלט, במיוחד בתקופת הקורונה, אני מרגיש בר מזל להיות באוכלוסייה עם ילדים קטנים שעובדים מהבית, שאתה יודע, הכי נפגעה, למה? כי אני רואה את זה בתור אתגר, של כל מה שלמדתי עם פרודוקטיביות. אני חושב שהרבה אנשים בתקופה הזאת למדו את מה שאני הולך להגיד, אבל דבר ראשון אם יש לכם ילדים ואתם נשואים, אז אל תבואו בתלונות אם זה מתנגש עם העבודה ועם הבית ועם ה-side project שלכם, להפך, זה מה שאתם רוצים, כלומר כל עוד אתם בונים את החיים שלכם בכיוון שאתם רוצים לבנות, you're building your own dreams, אל תבואו בתלונות, זה קשה? כן, יופי, נו יופי, אז מכל דבר קשה אנחנו צומחים, אין דבר טוב, אין דבר קל שממנו צמחתם, נכון? יש רק דברים קשים שמהם צמחתם, ילדים למשל, אני מניח שלהרבה פה יש ילדים, אתם יודעים מה זה, כאילו זה צמיחה פסיכית, אבל היא קוראת תוך הרבה כאב, נכון? זה לא קל, אז אותו דבר לגבי כאילו, יש לנו משפחה, הילדים נכנסים ומפריעים באמצע שיחת זום, אל תתעצבנו עליהם, פשוט תגידו איזה ברכה שיש לי ילדים שבאים וזה, תנו להם חיבוק, תציגו אותם ללקוחות שלכם שנייה, תגידו היי, הנה ליאה, ליאה ביי מתוקה, לילה טוב, וזהו, נגמר, ממשיכים לשיחה, כלומר יש שתי דרכים לתקוף את זה, אנשים שמאוד קשה להם לשלב את הכול, ואנשים שפשוט מברכים את השילוב הזה, עכשיו השילוב, שוב פעם, אמרתי את זה קודם, תקשורת, גם במשפחה זה תקשורת, שאני עבדתי על hacking UI היו לי שני side projects, שני בלוגים, similar web משרה מלאה, שני ילדים ואשתי ורציתי עוד להמשיך לעשות כושר ודברים שאני עושה, אז אני הייתי חייב לתקשר ממש ממש טוב עם אשתי ולהציב תיאום ציפיות כזה לגבי מה אני צריך לעשות, אז מתישהו הבנתי שאני צריך לעבוד ימי שישי ואמרתי לה שמעי, אני צריך להתחיל לעבוד ימי שישי אבל זה בשבילנו, כלומר לחבר ואתה, שוב, חיברתי אותה, נתתי לה קונטקסט, זה בשבילנו, זה בשביל שנוכל, אולי יום אחד אפילו הדבר הזה יגרום לי לעזוב את העבודה, אני לא יודע, כאילו זה (לא ברור, [00:53:20.05]) לכיוון יפה, זה אשכרה בסוף ה-side project הזה גרם לי לעזוב את העבודה, אבל אני חייב לעבוד בימי שישי עכשיו ולנסוע לתל אביב ולעבוד עם דיוויד השותף שלי, ואיך שאמרתי את זה היא גם תמכה וגם כל המשפחה התכופפה ופתאום אבא שלי לקח את הבת שלי מהגן בימי שישי, ועד היום הוא לא מוכן להעביר יום שישי אחד בלי הבת שלי, וזה הזמן שלהם ביחד, כאילו דברים יפים קורים מזה גם כן, אז פשוט תתקשרו, בנוסף תמצאו את הזמן שאתם יכולים לעבוד על מה שאתם צריכים לעבוד עליו, כלומר יש לנו נטייה לחשוב, ואני אסיים עם זה, יש לנו נטייה לחשוב שזמן אנחנו צריכים למצוא, בתוך הזמן המוגבל שיש לנו, כי יש רק 24 שעות ביממה, אבל התשובה היא לא נכונה, התשובה הנכונה היא אנחנו ממציאים זמן, אנחנו ממציאים את הזמן שלנו, אנחנו ממציאים זמן למה שבא לנו ולמה שטוב לנו ולמה שאנחנו יכולים לצמוח ממנו, ואנחנו לא מחפשים זמן באיזשהו משהו מוגבל של 24 שעות, להפך, ככל שאנחנו גדלים, ואני שעמית אתה גם מכיר את זה, ככל שאתה יותר נתפתח, אז בעצם אתה מרגיש שה-bucket שלך רק גדל, זה לא שה-bucket הוא מוגבל, אתה רק מספיק לעשות יותר בפחות זמן, וכנ"ל לגבי side projects, אז היה לי בלוג אחד כ-side project במשרה מלאה, ואז היה לי עוד בלוג, אז כבר ידעתי, פשוט הכנסתי את זה פנימה, ואותו דבר עם עסקים, לטוני רובינס יש 57 עסקים שונים, וזה לא שהוא super human, הוא בנאדם, בדיוק כמו כולם,

עמית:    לא, בוא נדבר עליך, שאתה יש לך היום 7, כאילו ספרתי פשוט בתחקיר, 7 מקורות הכנסה, חלקם יותר פסיביים, חלקם פחות פסיביים, אבל גם פסיבי הרי צריך לתחזק אותו, וזה מראה שברגע שהמיינד סט נפתח, לא הספקנו לדבר הרבה על כל נושא המיינד סט, שנינו מאוד מודעים ב-awareness, ואתה עושה את הויפסנה, אני עושה דברים אחרים, כל אחד מתחבר לזה, אנחנו פשוט עוד מעט צריכים לסיים, אז אני רוצה להגיד לכם ככה, כמה דברים לפני שאני נותן את רשות הסיום לשגיא, אז שגיא והצוות שלו בסטודיו הם מכינים אתרי אינטרנט, אני פשוט יודע שהרבה מאוד פעמים מגיעים אליי אנשים שואלים תגיד לי, אתה מכיר מישהו שעושה ב-word press/elementor וכל מיני דברים שאני מכיר את השמות, לא מכיר את הפרטים, אז האתרים ששגיא והצוות שלו בונים הם בד"כ אתרים בין 10,000 ל-50 אלף שקל, כלומר זה לא אתרים של דף אחד, זה לא מה שהם עושים, הם מומחי UI/UX, והוא מוכן לתת 20% הנחה למי שיגיד שהוא בא דרך הפודקאסט, אז יהיה גם קישור להשארת פרטים ואז הצוות יחזור אליכם, או אם אתם מתקשרים ישירות, אז תגידו שבאתם דרך הפודקאסט של עמית, האתר שלי, אתם יכולים להסתכל ולהתרשם, לאהוב, לא לאהוב, כל אחד לפי הטעם שלו, אני אישית מרוצה מהאתר שיש לי, אז זה איזושהי הטבה שהוא מוכן לתת, כי שגיא, עוד פעם, אני מכיר אותו הרבה שנים, חשוב לו שאנשים יצליחו, ושגיא, כל פרק אני מסיים בבקשה מכל מרואיין לתת 3 טיפים פרקטיים למאזינים, יכול להיות שדיברת עליהם, יכול להיות שלא דיברת, אבל לעטוף את זה ולארוז את זה, אז יאללה, 3 טיפים.

שגיא:    אוקיי, סבבה. אני רק אגיד לגבי העניין עם האתרים, גם שאתה תגיד את הדומיין כאילו לאיפה אנשים יכולים ללכת.

עמית:    אני אחבר אותו ב-, אני שם את הלינק באתר, אני לא זוכר את השם, אז תגיד אותו.

שגיא:    אז זה בעצם, אוקיי, סבבה, אז כל מי שרוצה, אני באמת אמרתי לעמית אני רוצה לפנק את כל המאזינים שלך עמית, באמת אוהב אותך ונתת לי כל כך הרבה ואני שוב פעם, עניין של ערך, אני רוצה לתת ערך, אז אמרתי כאילו בוא נעשה דבר כזה, דבר ראשון תבדקו את האתר של עמית, אם אתם אוהבים את מה שאתם רואים, יש לנו התמחות מסוימת בסטודיו לאתרים של בעלי עסק ואם אתם רוצים אתר משלכם, אנחנו ניתן 20% הנחה,

עמית:    וגם לסטארט-אפים טכנולוגיים, מה שאני לא, אני לא כזה.

שגיא:    כן, אנחנו עושים גם אתרים לסטארט-אפים וגם, כן, מן הסתם כאילו קרנות הון סיכון, הכול אנחנו, מגוון לקוחות,

עמית:    לא, אין לי מושג מי מקשיב,

שגיא:    כן, אבל שוב, אם אתם צריכים אתר, דברו איתי בכיף, אני אשמח לתת לכם 20% הנחה על אמת, זה לא שאני מרים את המחיר ואני נותן 20% כי, זה ממש 20% הנחה. עכשיו קונטרסט זה שם הסטודיו שלנו, ואתם יכולים להיכנס ל-contrastUX.co.il/amit, פשוט ככה, ואתם תיראו את ההטבה. עכשיו 3 טיפים לסיום, טיפ אחד, תורידו audible ותקראו ספרים ותשמעו ספרים, זה אחד הדברים שאני לא יכול להמליץ עליו יותר, זה שינה לי את החיים, ספרים שינו לי את החיים, גם הקואץ' שלי שאז הטסתי כי קראתי את הספר שלו, אז תורידו audible ויש עוד כל מיני אפליקציות כאלה ואחרות, אני עם audible של אמאזון, זה פשוט כל המוחות הכי גדולים בעולם נמצאים שם, הם כותבים את הספרים והם לרוב גם אפילו, המחברים של הספרים אשכרה מקריאים את הספרים של עצמם, וזה מדהים, זה מחבר אתכם עם אינפוזיה ישירות לווריד, למוחות הכי גדולים בעולם, ריי דליו, אנשים כאילו שהם מולטי מיליארדרים, פסיכים כאילו בעולם, ואנשים שעשו דברים מדהימים, דיוויד גוגינס, ספר שנקרא you can't hurt me, שהוא יוצא ה-navy seals, זה אחד הספרים הכי מדהימים בעולם, שיתנו לכם כוחות, אז זה אחד. שתיים, טיפ שני זה תיבנו לעצמכם ברנד אישי, מותג אישי, למה? כי אנחנו מתחילים לשים לב ששום דבר לא יציב, אם אתם בונים שם של מסעדה, ועכשיו בקורונה המסעדה תיפול, עכשיו השאלה היא אם בניתם את עצמכם כשף מצליח, אם יש לכם ברנד שעכשיו אתם יכולים לעלות אונליין, יש לכם כבר קהל, אנשים שעוקבים אחריכם, אחרי השם שלכם בתור שף, ועכשיו אתם יכולים לפתוח איזה קורס אונליין לבישול, שיציל לכם את כל ההכנסות, פה עכשיו השאלה הגדולה, אז תיבנו על עצמכם מותג אישי, לא משנה מה אתם עושים, מותג אישי, וזה באמצעות יצירת תוכן. והדבר האחרון זה תשקיעו כסף, אני יודע שאנחנו מדברים פה על השקעות בשביל תמורה כספית, כאילו תשימו כסף בשביל להרוויח כסף, תשימו כסף בעצמכם, אתם ההשקעה הכי טובה של עצמכם, אז אני לא יודע כמה אנשים נתנו את הטיפ הזה פה בתכנית, אבל אתם ההשקעה הכי טובה בעולם, תשימו את כל הכסף שאתם רק יכולים על עצמכם, במיוחד שאתם צריכים את זה, במיוחד בהתחלה, בתחילת הדרך, אחרי זה אתם כבר מולטי מיליונרים, יאללה, תעשו כמה השקעות שבא לכם, אבל בתחילת הדרך, אני גם יכול להגיד שמה ש-, אני לא רואה את עצמי בלעדי זה, זה בעצם לשים את הכסף על קואצ'רים, אנשים כאילו כמו עמית או כמו קלוין או כמו פט פלין, שהצטרפתי למאסטר מיינד שלו, זה זמנים שלא היו לי כסף, ומה שאני נתקל בו זה פשוט הרבה ישראלים שאין להם כסף, לי גם לא היה כסף, אבל כל השקעה ששמתי במקום בעצמי, השתלמה, ברמה שנכון להיום אין מצב שאין לי קואץ', איזשהו קואץ', ואני רואה קורס אונליין שאני רוצה, אני קונה אותו, אני אפילו לא חושב פעמיים, אני קונה אותו ישר, זה כל כך peanuts, לשלם עכשיו איזה אלף ומשהו שקל, אלפיים שקל על איזה קורס אונליין, שאני יודע שיקפיץ לי את הקריירה, אני יודע בוודאות שזה יהיה שווה לי עשרות אלפי שקלים, כנראה איזשהו ידע, מספיק שאני אראה שם סרטון אחד או אפילו מקטע מסרטון, דקה מתוך סרטון, שעכשיו תהיה לי שווה עשרות אלפי שקלים, מה, אני לא אשים על זה עכשיו אלף שקל? אז תחשבו על זה, אז תשקיעו בעצמכם, המון המון כסף, כמה שרק אפשר.

עמית:    אחלה שגיא, תודה רבה, תודה רבה על הזמן שלך ועל הטיפים שלך ועל הפרקטיקה,

שגיא:    תודה לך ותודה לכם.

עמית:    ומאזינים יקרים תודה רבה על ההאזנה, אני מקווה שהיה לכם מעניין, מקווה שתיקחו איתכם, כמו ששגיא סיים, מספיק כלי, כיוצר הפודקאסט, שכל אחד מכל פרק לוקח משפט אחד לחיים שלו, ועשה לו איזשהו סוויץ' במשהו, אז באתי לידי תודה, והכי חשוב זה לספר לחברים גם על הפודקאסט ולעשות דברים, לא להישאר רק בגדר האזנה, תיבחרו בפרק הזה, מפרקים אחרים, משהו, תיישמו והחיים ישתנו, אז תודה רבה וניפגש בפרקים הבאים.

עוד לא נרשמת למייל?

בואו לקבל ממני עדכונים שוטפים ומרתקים בעולם הכסף וההשקעות

שתפו את הפרק הזה עם אחרים:

שיתוף ב facebook
פייסבוק
שיתוף ב twitter
טוויטר
שיתוף ב linkedin
לינקדין

תודה שבחרת להצטרף אלי ולצעוד בדרך לרווחה כלכלית

בנוסף, אני מזמין אותך לקרוא את תקציר הספר

לחשוב עשיר להיות עשיר

אני מזמין אותך להצטרף אלי לכנס "כסף והשקעות"

לחגיגת יום הולדת 60, פרק 100 והשקת הספר.

ניפגש ביום שישי 2/9/22 בבית ציוני אמריקה, תל אביב.